NiceYaslara.Com
Birbirinden Özel Doğum Günü Konseptleri
İnsanların en özel günlerinden birisi olan doğum günleri pek çok kültürde aynı ritüel ile kutlanır. Keyifli bir doğum günü pastası, sürpriz ya da haberli bir organizasyon, doğum günü çocuğunun sevdiği insanlar, üflenmesi gereken mumlar ve işte size genel bir doğum kutlaması. Elbette bu ritüelleri bir araya getirdiğiniz zaman bir doğum günü kutlaması gerçekleştirmiş olursunuz ancak bu sizin için yeterli olur mu? İnsanlar sevdiklerinin özel günleri için daha farklı organizasyonlar yapmayı isterken sıradan kutlamalara pek sıcak bakmıyorlar. Bu nedenle özellikle bazı farklı kutlamalar için doğum günü konseptleri ortaya çıkıyor. Bir insanın ilk doğum günü olan 1 yaş doğum günü partisi, insan hayatına birer dönüm olan 18 yaş, 30 yaş ve 40 yaş doğum günü partisi konsepte sahip doğum günü kutlamaları arasında yer alıyor. Bunun dışında erkek bebekler, kız bebekler ve çocuklar için ayrı ayrı kutlama fikirlerinden ilham alabilir sevgiliniz için en romantik organizasyonu hazırlayabilirsiniz.

Doğum Günü Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Bir organizasyon hazırlamak başlı başına bir iştir. Her detayı düşünmeden bu tür bir organizasyonu gerçekleştiremezsiniz. Doğum günü organizasyonu yapmaya başlarken vermeniz gereken iki önemli karar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Konsept ve mekan organizasyonda oldukça önemlidir. Konsepti ilk olarak belirlemeniz mekan seçiminin de doğru olmasını sağlar. Bu nedenle organizasyon hazırlıklarına konsept seçerek başlayabilirsiniz. Peki konsepti nasıl seçebilirsiniz? Niceyaslara.com pek çok doğum günü için farklı konsept önerilerini bir araya getiriyor. 1 yaş doğum günü, 18 yaş doğum günü, 30 yaş doğum günü, 40 yaş doğum günü, erkek bebek ya da kız bebek doğum günü gibi farklı kutlamalara uygun fikirleri sitemizden alabilirsiniz.

Konsept fikriniz hazırsa mekan seçimi ile birlikte bu konsepti nasıl hayata geçireceğinizi düşünmeniz gerekir. Konsepte uygun pasta, süsleme, tabak, bardak, çatal ve bıçak hatta çocuklar için uygun kostüm başarılı bir konseptin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bu tarz bir organizasyonda pasta mumundan tavan süslemesine kadar her detay önemlidir. Konuklarınıza dağıtacağınız minik hatıralar, fotoğraf çektirmek için uygun bir alan ya da çerçeve gibi detayları da konseptinize uygun olarak düşünmeniz gerekir. Bu tür detaylar bir araya geldiği zaman ise unutulmaz bir organizasyon yapmış olursunuz. Doğum günü pastası için ayrı bir sipariş vermeniz, süslemeleri ayrı hazırlamanız ve hediyelikler için farklı fikirler bulup koşturmanız gerekebilir. Bir organizasyon yapmanın kolay olmadığı gerçeğini fark ettiğiniz anda ise yardımınıza niceyaslara.com koşuyor. Hazır doğum günü konseptlerinden tek tek tercih edebileceğiniz doğum günü aksesuarlarına kadar binlerce ürünü bünyesinde bir araya getiren sitemiz en keyifli organizasyonları bilgisayarınızın başından kalkmadan rahatça yapmanızı sağlıyor.

Doğum Günü Organizasyonu İçin Ne Kadar Zaman Gerekir?

Pasta siparişi vermek başlı başına bir işken bu pastanın yanında atıştırmalıklar sipariş vermek istediğiniz zaman işler biraz daha zorlaşıyor. Teslimat yapabilecek ya da o gün siparişlerinizi teslim alabileceğiniz pastaneye gidip istediklerinizi sipariş verebilirsiniz. Bu size ortalama olarak 3-4 saatlik bir zaman kaybettirirken pasta siparişinizi niceyaslara.com üzerinden vermeniz ise en fazla 30 dakikalık bir işlem olarak oldukça cazip bir seçenek sunuyor. Bu 30 dakikanın 28 dakikasını istediğiniz ürünleri seçmek kalanı da siparişinizi vermek için kullanabilirsiniz. Benzer süreçler doğum günü süsleri, hediyelikleri ve akla gelen diğer her şey için geçerli oluyor. Bu tarz ürünleri satan mağazalar bulmalı ve sizin konseptinize uygun ürünlere sahip olup olmadıklarını gidip öğrenmeniz gerekir. Bu pasta siparişinde bile daha zorlu bir süreç olacağından dolayı ne kadar zaman harcayacağınız tamamen şansınızla alakalıdır.

Her şeyin kusursuz olduğu bir doğum günü organizasyonu için 2-3 gün uğraşabilir, yoğun bir telefon trafiği yaşayabilir ve son dakika aksaklıkları ile canınızı sıkabilirsiniz. Tüm bu ihtimalleri bir kenara bıraktığınızda ise birkaç saat içerisinde her ihtiyacınızı karşılayabilir ve organizasyon öncesinde tüm siparişlerinizi teslim alabilirsiniz. İşinizi şansa bırakmadan istediğiniz her şeye tek bir tıkla ulaşmak, eksiksiz bir organizasyonu yerinizden kalkmadan yapmak için ihtiyacınız olan her şey niceyaslara.com’da sizleri bekliyor.

1 Yaş Doğum Günü Konsepti

Doğum günü konseptlerinin en özellerinden birisi olan 1 yaş doğum günü konsepti kutlanan ilk doğum günü olması sebebiyle biraz daha özel olarak kutlanıyor. Bu konseptte ailenin en yeni üyesi ilk kez bu tarz bir organizasyona katılacağından dolayı tüm hazırlıklar da bu duruma göre şekilleniyor. 1 yaş doğum günü konseptini hazırlarken çocukların ilgisini çekecek çizgi kahramanlar tercih ediliyor. Bu kahramanlar üzerinden şekillenen konseptler için hazırlanan 1 yaş doğum günü konsepti paketlerinde doğum günü pastası, süslemeler, doğum günü çocuğu için kostüm, servis araç ve gereçleri ile birlikte konsepte uygun farklı detaylar yer alıyor. Hepsi ayrı ayrı hazırlaması zor olan ürünler bir araya gelerek kolay ulaşılabilir ve ekonomik bir şekilde sunuluyor. Konsept doğum günü partilerinde sınırlayıcı tamamen siz olsanız da pasta, kostüm, süsleme ve servis paketleri ile beraber konuklara dağıtılacak maske ya da taç gibi hatıraların olduğu paketler ortalama olarak 400 TL civarından bir bütçe alınabiliyor.

18 Yaş Doğum Günü Konsepti

18 yaş doğum günü kutlaması artık bireyin bir yetişkin olduğunun resmen gerçekleşmesi anlamını taşır. Pek çok genç için özel olan bu gün artık ehliyet alabilmek, okulunda ebeveyn sahibi olmamak gibi gençler arasında havalı olarak tabir edilen hakların kazanıldığı gündür. Böyle bir günde doğum günü çocuğunun ilgi alanları doğrultusunda bir hazırlık yapmak elbette en doğru seçim olur. Ancak 18 yaş doğum günü konsepti doğum günü çocuğunun kostüm giyeceği, alkışlar eşliğinde bir pasta üfleyeceği nispeten daha sakin ve çocuksu bir parti olmak zorunda değil. Doğum günü çocuğunun daha önce hiç yapmadığı bir aktivite bu özel günde gerçekleştirilebilir ve pasta kesmek gibi ritüeller bu alanda yapılabilir. Bir otelin SPA merkezinde en yakın arkadaşlarıyla meyve suyu kokteylini yudumlayıp masaj yaptıran bir doğum günü çocuğunun da fazlasıyla mutlu olabileceğini göz ardı etmemek gerekir. Yaş ilerledikçe ve enerji arttıkça mekanı değişen kutlamaları tercih edersiniz. Organizasyon yeteneğinizi konuşturup bu tarz bir kutlamayı 750 TL gibi bir maliyetle hazırlayabilirsiniz.

30 Yaş Doğum Günü Konsepti

İnsan hayatındaki dönüm noktalarından birisi olan 30. yaş günü kutlamaları da oldukça büyük bir enerji ile kutlanabilir. Günün sonunda hayatının yeni dönemine başlamış mutlu bir insanla beraber yorulmuş bir kalabalık için yapabileceğiniz keyifli organizasyonları hayal edebilirsiniz. Yaşın güzelliğini öne çıkaracak ve insana enerji verecek konseptleri göz önünde bulundurun. 30 yaşına giren eşiniz ya da sevgiliniz ise romantik bir organizasyon yapabilirsiniz. Eğer en yakın arkadaşınız ise 30 adet cupcake’ in üzerine sayılar koyup her yenilen pastada o yaşla ilgili bir hikaye anlatmasını isteyerek arkadaşınıza unutulmaz bir gece yaşatabilirsiniz. Arkadaşınız için balonla gezi düzenleyebilir ya da alışveriş çılgınlığına eşlik edeceğiniz unutulmaz bir alışveriş turu organize edebilirsiniz. 500 ila 1000 TL arasında bir bütçe ile bu tarz organizasyonları rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

40 Yaş Doğum Günü Konsepti

İnsanların bu yaşlarda biraz daha olgunlaştığı düşünülse de yaşam enerjisi insanın içinde her zaman var olduğundan dolayı sıra dışı kutlamalar yapabilirsiniz. Dünya mutfaklarından seçkin tatları mutfağından sofranıza getirebilecek arkadaşlarınıza harika bir sofra kurabilir, 40 yaş konsepti ve oldukça eğlenceli bir parti organizasyonu yapıp her yerde yaş göndermeleri kullanarak bu anı gülümseten anılarla çevreleyebilirsiniz. Özel parti süsleri, hediyeleri ve servis araçları ile 40 yaş doğum günü konseptini oldukça enerjik ve keyifli bir şekilde hazırlamak için ihtiyacınız olan bütçe ise 350 - 500 TL aralığında.

Erkek Bebek Doğum Günü Konsepti

Erkek çocukların ilgi alanlarına göre hazırlanan bu doğum günü konseptlerinde elbette en vazgeçilmez olan çocukların oyunları olmalıdır. Çocukların sevdiği kahramanların kostümleri, tuttukları takımların formaları ve en sevdikleri oyunları bir araya getirin işte olması gerektiği gibi harika bir konsept parti organizasyonu. Eğlencenin ve enerjinin hiç bitmediği bir organizasyon hazırlamak için öncelikle beklentileri analiz edin. Kapalı bir alanda kostüm ve maskelerle kutlanan çocukların yaratıcılığını ortaya çıkaran bir organizasyon yapabileceğiniz gibi bir oyun salonunda turnuva düzenleyebilirsiniz. 600 TL civarında bir bütçe ile oldukça enerji ve etkinlik dolu bir organizasyon hazırlayabilirsiniz.

Kız Bebek Doğum Günü Konsepti

Kız çocukların ilgi alanları odağında şekillenen bu organizasyonlarda onların en sevdiği çizgi kahramanları ve etkinlikleri ön plana çıkarabilirsiniz. Prensesler, masal kahramanları ya da hayranı oldukları çizgi kahramanların yer aldığı bir organizasyon ile harika bir çay partisi düzenleyebilirsiniz. Kız çocuklarının ilgilenebileceği oyunları ve etkinlikleri kapsayan bir kutlama her zaman unutulmaz olmayı başarır. Bütçe konusunda ise oldukça yaratıcı detaylara sahip bir organizasyon için 500-700 TL aralığında bir harcamanız olacaktır.

Çocuk Doğum Günü Konsepti

Çocukların eğlence anlayışına hitap eden bir organizasyon ile onların gönlünü kolayca alabilirsiniz. Çocuklar için özel olarak doğum günü organizasyonu yapan oyun salonlarında harika bir gün geçirmelerini sağlayabilir ya da en sevdikleri oyunlar bir araya getirerek organizasyon yaptığınız mekanda özgürce zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Elbette bu kutlamaların da teması doğum günü çocuğu tarafından belirleneceği için aklınıza bile gelmeyecek yaratıcı fikirlere hazır olmalısınız. Çocuk doğum günleri için organizasyon maliyetleri özellikle mekana göre değişiklik gösterse de genel bir organizasyon için 500 TL’lik bir bütçe rahatlıkla hazırlık yapmanızı sağlar.

Sevgiliye Doğum Günü Konsepti

Sevgiliniz için doğum günü organizasyonu yapmak biraz stresli olsa da harika fikirler eşliğinde tüm stresinizden kurtulabilirsiniz. Üzerine düşünülmüş her kutlama farklılık yaratacağı için bu özel günü en farklı şekilde değerlendirmeniz gerekir. Onun için özel hazırlanmış bir gün organize edebilirsiniz, tercihinizi romantik bir kutlamadan yana kullanabilirsiniz. Uzun zamandır görüşmediği ve özlediği arkadaşı ile plan yapıp onların baş başa bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bunları yaparken tek amacınız onun gözlerinin içinin gülmesi olduğu için ufak detaylarla bu özel günü unutulmaz kılabilirsiniz. Eşsiz bir doğum günü hazırlamak için ortalama olarak 500 TL bir bütçeye ve pek çok yaratıcı fikre ihtiyacınız olur.

Eşsiz doğum günü konseptleri, organizasyon fikirleri ve tüm bunları gerçekleştirmenize yardımcı olacak ürünleri ile niceyaslara.com doğum günü kutlamalarında rahat bir enfes almanızı sağlıyor. Her detayı ayrı ayrı düşünmek yerine hepsini tek bir yerden temin etmek size hem maddi hem de manevi olarak kazandırırken organizasyonunuzun da kusursuz olmasını sağlıyor.
0Geri Dön